Return to site

Zrób te 6 rzeczy zanim zajdziesz w ciąże

Przed zajściem w ciążę powinnaś zrobić kilka rzeczy. Dlaczego? Przede wszystkich dlatego, żeby spać spokojnie. Świadomość przygotowania się do zajścia w ciąże pozytywnie wpłynie to na twoje samopoczucie i zdrowie, szybciej poczniesz dziecko i unikniesz wielu niepotrzebnych nerwowych sytuacji i kłopotów zdrowotnych. Sprawdź, co możesz z robić, by przygotować się na dziecko.

1. Przebadaj się. Zrób podstawową morfologię z uwzględnieniem poziomu żelaza we krwi. Wykorzystaj moment wkucia i odznacz w jednym pobraniu grupę krwi z Rh. (Informacja taka pozwala wykluczyć ewentualny konflikt serologiczny). Zbadaj stężenie hormonów tarczycy. Ich niedobór może stwarzać trudności z zajściem w ciąże a nadmiar wywołać przedwczesny poród. Sprawdź poziom cukru we krwi.

Badania z krwi dadzą ci obraz początkowy, moment, z którego startujesz, odniesienie do tego jak już będziesz w stanie błogosławionym. To znacznie ułatwi późniejszą diagnostykę.

2. Zażywaj kwas foliowy. Kwas foliowy to witamina z grupy B, znana również pod nazwą folacyna, witamina B9. Wpływa ona na kształtowanie się cewy nerwowej. Odgrywa kluczową rolę w czasie ciąży. Szczególnie na samym jej początku, od poczęcia do 6 tygodnia ciąży. Kwas foliowy bierze udział w procesie tworzenia kodu DNA. Tym samym wpływa na wzrost i pracę wszystkich komórek ciała. Zażywanie kwasu foliowego chroni przyszłe dziecko przed wadami typu: rozszczep kręgosłupa, przepuklina oponowo-rdzeniowa, bezmózgowie.

3. Idź do dentysty, zrób przegląd jamy ustnej, wylecz co jest do wyleczenia. W czasie ciąży zakazanych jest wiele środków. Oszczędzisz sobie i dziecku w ten sposób wielkiego stresu i wielokrotnie bardziej bolących napraw. Pamiętaj, że jama ustana jest siedliskiem bakterii i konieczna jest właściwa dieta i należyta jej higiena naturalnymi środkami.

4. Posprzątaj organizm. Wyrzuć z niego zalegające toksyny a tym samym przyczynisz się do zdrowszego i łatwiejszego poczęcia. Dlaczego? Bo matki problemy zdrowotne przechodzą na dziecko.

5. Zadbaj o swoją kondycję. Wysportowane ciało (w umiarkowany sposób) lepiej znosi ciąże i poród. Najlepsze efekty otrzymasz ćwicząc, biegając, idąc, pływając w godzinach pomiędzy 14.00 a 18.00.

6. Zadbaj o męża. On jest współodpowiedzialny w 50% za poczęcie dziecka i jego zdrowie. Słaba jakość nasienia zmniejsza szansę na dziecko i zwiększa ryzyko poronienia.

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly