Return to site

Zanim je zjesz, zobacz jak długo jest zdatne do spożycia!

Jajo to symbol każdych świąt Wielkanocy, są symbolem życia. Każdy wie, że są one zdrowe ale nie każdy wie jak długo są zdrowe. Sprawdź to, zanim je zjesz!

Jajo to symbol każdych świąt Wielkanocy, są symbolem życia. Jaja spożywamy niemal każdego dnia. Są nieodłącznym składnikiem ciast, sałatek, pasztetów, naleśników, placków i standardowym produktem śniadań. Jajo w każdej formie smakuje dobrze. Ugotowane na miękko, na pół miękko, na twardo, w koszulce, na sadzone i jajecznica. Są smaczne i szybko można z nich wykonać pyszny posiłek. Ale czy są zdrowe i czy wiesz, jak się z nimi obchodzić?

Nie ulega wątpliwości, z jajka powstaje życie. A więc musi zawierać wszystkie niezbędne składniki potrzebne do rozwoju młodego organizmu. Jest doskonałym źródłem witamin (A, B, D i innych), minerałów (wapń, żelazo, fosfor, miedź i inne) i wzorcowego białka oraz lecytyny . Zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. A których organizm sam nie potrafi wytworzyć. Dwa jaja dziennie mogą pokrywać twoje 35 proc. zapotrzebowania na te aminokwasy.

Zanim zjesz jajko, sprawdź jego świeżość. Uchronisz się przed salmonellozą. Jak to zrobić? Włóż jajko do zimnej osolonej wody. Jeśli tonie, leży na dnie – zjedz je (jajko jest świeże). Jeśli trochę unosi się – jajo jest nie pierwszej świeżości. Jeśli jajko pływa na powierzchni wody i stoi na sztorc – wyrzuć!

UWAGA! Jajka najlepiej spożywaj bezpośrednio po przygotowaniu. Jednak nie później niż w ciągu 24 godzin. Po tym czasie wytwarzają się lotne związki, które są szkodliwe dla zdrowia.

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly