Return to site

WAŻNE pytanie. Zadaj je zanim zajdziesz w ciążę

Tak jak większość par masz potrzebę założenia rodziny, w której pragniesz uporządkowanego i pełnego miłości życia. Wiesz, że rodzina stanowi dla ciebie największą wartość. Wiesz, że bez niej wszystko inne w życiu traci swój sens.

Zanim zajdziesz w ciążę zadaj sobie pytanie, czy to jest ten partner, czy tworzysz z nim udany związek i czy jesteś w nim szczęśliwa, czy tworzysz związek, w którym każdemu z was jest lepiej żyć razem, niż osobno. Jeśli uznasz, że lepiej, by ci było żyć samej lub z kimś innym zakończ ten związek. Poświęcenie i trwanie w tym związku wyrządza więcej złego niż dobrego.

Bądź ostrożna, gdy ktoś sugeruje ci poświęcenie sie na rzecz kogoś lub czegoś. To ludzie bezradni względem losu. Poświęcenie może oznaczać tylko jedno - to zły związek! Jak w takim związku może narodzić się szczęśliwe dziecko.

Z chwilą, w której podjęłaś decyzję, że to jest właśnie ten partner, odrzucasz wszelkie degeneracyjne myśli typu "a może z kimś innym byłoby mi lepiej", "gdybym była z Jankiem, to ...". Teraz skup się na budowaniu tego związku. Teraz przyświeca ci pytanie "Co mogę zrobić, by umocnić to małżeństwo".

Oczywiście co pewien czas możesz wracać do pytań: "Czy korzystny jest dla ciebie ten związek, czy z niego korzystasz, czy cię rozwija, czujesz się w nim spełniony, jest ci dobrze, czy byłoby ci lepiej samej." Szukaj rozwiązań, myśl. Rozmawiaj z partnerem o swoich obawach, myślach, pragnieniach. Rozmowa jest kluczem do sukcesu.

Związek aby był dobry potrzebuje właściwej pielęgnacji. Im pomyślniejszy jest, tym większa szansa na potomstwo. Rozmawiaj, zgłębiaj wiedzę, czytaj, dowiaduj się, wychodź na przeciw potrzebom partnera a zostanie to docenione. Owoce zbierzesz a ich dorodność zależy od włożonej pracy.

Szczęście daje miłość. Miłość jest bez przymusu, bez lęku, bez strachu, bez oczekiwań, opiera się na szacunku, na akceptacji wyborów.

Szczęśliwe jest dziecko, które narodzi się z prawdziwej miłości. Z pary, która obdarza się szacunkiem, bez poniżania, bez zawiści, bez zazdrości, zaborczości i przymusu, obwiniania, zamartwiania. Z pary, która uwielbia być ze sobą, której sprawia przyjemność wspólna zabawa, którą uszczęśliwia to co ze sobą robią, której przyjemnie jest się ze sobą kłócić, która tęskni za sobą gdy się rozstaje.

"Ludzie są różni. Jeżeli dwoje robi to samo, to wcale jeszcze nie jest to samo".

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly