Return to site

Uwaga! Tusza przeszkadza w zajściu w ciążę

Nadwaga, otyłość może być poważną przeszkodą w zajściu w ciążę. Jednak zanim zaczniesz zrzucać zbędne kilogramy zapoznaj się z poniższym materiałem.

Teoria kaloryczna jest mocno zakorzeniona w świadomości ludzi. Jest akceptowana niemal przez wszystkich! Ludzie wydają znaczne kwoty pieniędzy i poświęcają wiele swojego cennego czasu próbując schudnąć. Wynajmują trenera, dietetyka, inwestują w siłownię, łykają tabletki. A wystarczy właściwe odżywianie. Wystarczy sięgnąć po pożywienie, które można kupić prawie w każdym sklepie spożywczym lub na okolicznym bazarku. Możesz przygotować się do ciąży ciesząc się jedzeniem, bez mierzenia i bez liczenia kalorii, bez poczucia winy, bez wyrzutów sumienia!

Zmniejszając kalorie, zmniejszasz tylko czasowo WAGĘ ciała!

A zatem, o co chodzi z tą kalorią? Otóż, gdy podaż przewyższa zapotrzebowanie kaloryczne, to magazynuje się tłuszcz. Ale, przecież NIE JESTEŚ MASZYNĄ! Zapotrzebowanie kaloryczne i spożycie nie musi być dokładnie zrównoważone – to stereotyp myślowy. Możesz zjeść czasem więcej, czasem mniej. Masa ciała regulowana jest całościowo. Ważna jest, by dobrze zrównoważyć wpływ pożywienia z wydatkami energii. W tym wszystkim liczy się jakość pożywienia! Zmniejszanie kalorii prowadzi tylko do czasowego spadku wagi ciała.

Jak pokazują badania, organizm dostosowuje się do sytuacji w jakiej się znajduje. I tak, kiedy przechodzisz na dietę ze zmniejszona ilością kalorii, na początku chudniesz. Następnie organizm zmniejsza swoje zapotrzebowanie na energię. Co oznacza, że wykonując różne czynności zużywa mniej energii (Leibel, Rosenbaum i Hirsch, 1995). Te spostrzeżenie tłumaczy dlaczego długofalowe stosowanie większości diet nie przynosi rezultatów. Większość metod odchudzających to strata czasu, zdrowia i pieniędzy. Poza tym jedzenie jest przyjemnością! A, liczenie kalorii to dodatkowy obowiązek, który zakłóca tę przyjemność, prowadząc często do przygnębienia i zniechęcenia.

Czy zatem warto liczyć kalorie, czy są one ważne? Ważny jest rodzaj, jakość i sposób spożywanego pożywienia. Jedząc dużo ale we właściwy sposób nie wywołasz efektu przyrostu masy ciała. Łatwe może być tracenie zbędnych kilogramów, zachowanie właściwej sylwetki. Wystarczy tylko zdobyć rzetelną wiedzę i stopniowo oraz powoli zamieniać swoje stare nawyki na nowe. Jeden po drugim. We właściwym dla siebie tempie, spokojnie, niemal nie zauważalnie.

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly