Return to site

Uwaga! Tampony są przyczyną niepłodności!

Nie jest tajemnicą, że wiele produktów higienicznych zawiera w sobie substancje, które mogą szkodzić zdrowiu, płodności a nawet życiu! Właśnie dlatego powinnaś zastanowić się przed kupieniem i zastosowaniem tamponów.

Tampony zawierają substancje szkodliwe, które wchłaniają się do krwioobiegu przez pochwę i szkodzą zdrowiu. Najbardziej niebezpieczne są zawarte w nich wybielacze i środki ochrony roślin. Tampon wywołuje drobne owrzodzenie nabłonka pochwy, co sprzyja powstawaniu stanów zapalnych w niej i prowadzi do niepłodności. Tampon jest winowajcą zakażeń bakteryjnych, bo zaburza równowagę flory bakteryjnej pochwy. Co objawia sie rybim zapachem w czasie miesiączki i po stosunku i stanowi bezpośrednią przyczynę niepłodności. Zakażenia bakteryjne mają to do siebie, że wiążą się z różnymi wydzielinami z pochwy (wodnista, biała lub żółtawa, obfita bez odczucia świądu i pieczenia).

W latach 80 XX wieku opisany został zespół wstrząsu toksycznego wywołany stosowaniem tamponów dopochwowych. Jego bezpośrednią przyczyną jest zatrucie toksynami wydzielanymi przez rozmnażające się w bardzo intensywny sposób bakterii w tamponie. Wstrząs występuje u jednej kobiety na 100 tysięcy miesiączkujących i charakteryzuje się wyką śmiertelnością wynoszącą aż 5%. Po czym poznasz wstrząs? Po towarzyszących mu objawach: wysoka temperatura, wysypka, spadek ciśnienia. Towarzyszy mu również ból głowy, wymioty, biegunka, pieczeni w gardle, zaburzenia orientacji i świadomości, ból mięśni. Zatem zanim przypiszesz te objawy infekcji wirusowej zastanów się, może jest to jednak wynik używanego tamponu!  

Źródło- NPR

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly