Return to site

Uwaga! Drożność jajowodów wpływa na płodność!

Starasz się o dziecko. Tygodnie mijają, czas ucieka a ciąży nie widać. Przebadaj się. Sprawdź stan jajowodów. Nieprawidłowości w obrębie jajowodów mogą być przyczyną trudności z zajściem w ciążę.

Zdarza się, że niedrożność lub ograniczenie drożności  jajowodów jest przyczyną niepłodności. Często przyczyną zablokowania jajowodów, jest zbicie się czopów śluzowych  w zlepek, który zamyka światło.  

Jak pokazuje przeprowadzone badanie na 3424 kobietach 15,2% kobiet zmagała się z  jednostronną niedrożnością jajowodów a 12,2% z obustronną niedrożnością jajowodów. Przeprowadzono badania rentgenowskie, których celem było uwidocznienie jamy macicy i jajowodów i zdiagnozowanie nieprawidłowości budowy macicy i jajowodów.

Jak zatem szybko i w miarę bezpiecznie udrożnić jajowody? Z pomocą przychodzi Zakład Radiologii Zabiegowej i Neuroradiologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.  To tam wykonywane są zabiegi udrażniania jajowodów techniką uważaną za względnie łatwą, tanią, bez wygórowanych wymagań. Zabieg jest wykonywany w czasie jednodniowego pobytu w szpitalu i trwa 30 -45 minut, z czego większość czasu wykorzystywana jest na przygotowanie sprzętu i ułożenie cię w komfortowej pozycji. Po takim zabiegu opuszczasz szpital po kilku godzinach od wykonania zabiegu. Co ważne zabieg ten refundowany jest przez NFZ a czas oczekiwania w kolejce waha się od kilku dni do kilku tygodni.   

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly