Return to site

Takie ŻYCIE prowadzi do chaosu

Pośpiech, brak cierpliwości, strach, zdenerwowanie powoduje chaos, doprowadza do utraty energii i w efekcie końcowym doprowadza do trwonienia cennego czasu. Zachowując spokój jesteś uważna. Wzrastasz, twoje życie nabiera kolorów.

Zauważ moment gdy wpadasz w pośpiech, weź głęboki oddech i zwolnij. Zrób dokładnie coś przeciwnego. Spieszą się tylko głupcy. Lepiej się spóźnić niż spieszyć.

Pośpiech rodzi nieporządek. Spokój porządek. Pośpiech rodzi zdenerwowanie, wprowadza chaos również do wnętrza ciała, powoduje zaciśnięcia, blokady, przykurcze w ciele. Prowadzi do dysharmonii w organizmie, w efekcie końcowym wywołuje chorobę.

Bądź uważny w każdej sytuacji i działaj z uważnością. Cokolwiek robisz, działaj w pełnej uważności, bo wtedy wszystko co robisz jest dobre. Zmywając naczynia - zmywasz; śpiewając - śpiewasz, jesteś w tym, inne myśli idą na bok. To jest uważność. Działając nieświadomie, mechanicznie stajesz się lunatykiem na jawie. Czy to może być dobre. Stań się bardziej uważna a doświadczysz cudów.

Czujesz gniew. Możesz go stłumić, połknąć, zignorować . On wejdzie w twój organizm. Obciąży narządu. Wprowadzi blokady. Wejdzie w somatykę i wywoła choroby. Gniew w takiej formie jest trucizną. Co zatem robić. Kiedy pojawia się uczucie gniewu, zauważ go. Bądź uważny a on zniknie.

Kiedy coś robisz, to rób to z pełną świadomością i bądź w pełni skoncentrowana na tej czynności. I tak na przykład kiedy jesz, jedz w ciszy i spokoju, myślisz tylko o tym jedzeniu, bez rozmów w przyjaznej atmosferze. Myśl, o tym, że właśnie dostarczasz ciału pokarmu aby ono dobrze ci służyło. Bądź wdzięczna za każdy spożyty kęs. Jeśli coś robisz, rób tylko jedną rzecz. Poświeć tej sprawie całą swoją uwagę. Inaczej brak będzie efektów. Ćwicz się w głębokiej uważności. Odetnij sie od umysłu. Odetnij sie od zgiełku. Początki nie są łatwe. Jednak kiedy zaczniesz ćwiczyć odcięcia, ułamki sekund stopniowo będą się wydłużać. Doświadczysz ekstazy, bycia na zewnątrz umysłu. Ciesz się chwilą. Kosztuj ją kęs po kęsie. Zobacz jak smakuje. To doświadczenie warte wyzwania. Przekonaj się!

Dalajama, zapytany o to, co go najbardziej zadziwia w ludzkości, odpowiedział:

"Człowiek. Bo poświęca swoje zdrowie, by zarabiać pieniądze, następnie zaś poświęca pieniądze, by odzyskać zdrowie. Oprócz tego, jest tak zaniepokojony swoją przyszłością, że nie cieszy się z teraźniejszości. W rezultacie nie żyje ani w teraźniejszości, ani w przyszłości; żyje tak, jakby nigdy nie miał umrzeć, po czym umiera, tak na prawdę nie żyjąc."

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly