Return to site

Sześć filarów zdrowego odżywiania

Pragniesz zdrowego ciała, pragniesz pozbyć się wyzwań zdrowotnych i w końcu zajść w ciążę. Poznaj sześć filarów zdrowego odżywiania, które ci w tym pomogą.

Zdrowie, płodność to największy skarb, jaki kiedykolwiek możesz mieć. Najwyższa wartość, o jakiej wielu marzy jest w zasięgu ręki. Możesz cieszyć się dobrym zdrowiem. Możesz odzyskać płodność. Wystarczy tylko być może, że zastosujesz się do tych sześciu filarów zdrowego odżywiania.

Odzyskaj samodzielność w zakresie odżywiania. Zamiast różnych oferowanych i lansowanych diet, zasad, reguł, praw możesz powrócić do naturalnego odżywiania. Poznaj filary, które w połączeniu, razem tworzą jedną całość i dają poczucie, że jesteś indywidualnym przypadkiem, który odżywia się właściwie. Możesz odnaleźć swój własny rytm. Możesz samodzielnie go odnaleźć a sukces będzie gwarantowany. Odnajdź swój smak. Odnajdź drogę do wyczucia, a będziesz wiedzieć, co dla ciebie jest dobre a co nie. Oto sześć filarów:

1. Przez żołądek do serca - to szczera prawda. Jedzenie u babci nie jest dobre, dlatego, że stosuje ona stare przepisy, ale dlatego, że dokładnie zna twoje skłonności i upodobania. Gotuje z miłością. Myśląc serdecznie o tobie przenosi na pożywienie czystą siłę życia.

2. Indywidualny rytm odżywiania. Zauważyłaś, że czasem jedzenie tego samego raz ci służy a innym razem nie. Raz ci smakuje a innym razem nie. To czy posiłek z łatwością się trawi, to czy ci służy, to czy tyjesz a może chudniesz zależy od pozycji Księżyca. Przy Księżycu rosnącym znacznie szybciej się nasycisz. W tym czasie łatwiej się tyje niż przy Księżycu malejącym.

3. Jedzenie oczami, nosem i językiem. Możesz wybrać pomiędzy jedzenie, które daje ci siłę a jedzeniem, które ci ją odbiera, które osłabia. Możesz jeść oczami, nosem i językiem. Możesz pozwolić sobie na naturalny kolor, zapach i smak. Możesz pozwolić na to, by to te produkty, które akurat do ciebie przemawiają trafiały do organizmu. Wsłuchaj się w muzykę pożywienia. Pamiętaj jednak, że muzyka nie zawsze działa tak samo. Może sie znudzić.

4. Spożywanie rodzimych produktów. To, co rośnie i kwitnie tam gdzie mieszkasz, zawiera wszystkie ochronne i odżywcze substancje, których potrzebujesz. Rodzime rośliny, zwierzęta potrafią uporać się z niekorzystnym wpływem otoczenia - bakteriami, wirusami, promieniowaniem, zanieczyszczeniem środowiska itd. Spożywając taki pokarm, wzmacniasz swoją odporność. Idealnie gdyby rośliny pochodziły z upraw bez nawożenia chemicznego a zwierzęta hodowane bez wstrzykiwania trucizn.

5. Słuchanie ciała. To, że masz ochotę to jedno a to czy po tym pożywieniu czujesz się dobrze, to drugie. A więc słuchaj muzyki z pożywienia ale słuchaj też muzyki w organizmie. Prawidłowe odczytywanie wysyłanych sygnałów i brzmień jest koniecznym warunkiem zdrowia. Nauka języka ciała jest koniecznym warunkiem do zdrowego odżywiania, trawienia i dobrego zdrowia.

6. Odpowiednie zestawienie i kolejność. Kolejność i zestawienie pożywienia ma ogromne znaczenie. To od niego zależy ich oddziaływanie i przyswajanie. Stara zasada mówi: surowiznę zawsze powinno się jeść przed produktami gotowanymi.

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly