Return to site

Szampony i odżywki do włosów mogą szkodzić zdrowiu i stwarzać trudności w zajściu w ciążę

Chcesz być piękna, zadbana więc kupujesz kosmetyki, by ci w tym pomogły. Jednak uwaga! Nie każdy kosmetyk jest bezpieczny dla zdrowia, nie każdy jest przyjazny dla poczęcia dziecka. Wiele kosmetyków zawiera w sobie szkodliwą dla zdrowia chemię, wiele z nich zawiera substancje działające jak naturalna antykoncepcja.

Właśnie dlatego zanim kupisz i zastosujesz na sobie kosmetyk czytaj etykiety. Uchroń się przed negatywnymi skutkami nieświadomego działania. Dowiedz się, czy w jego skład wchodzi rakotwórczy SLES (sodium laureth sulfate), glikol propylenowy otrzymywany z ropy naftowej , monoetanoloaminę (MEA), laurylosiarczan sodu detergent używany w chemii przemysłowej i gospodarczej, triethanolminę, glikol polietylenowy (PEG) czy dietanoloaminę (DEA).

Doskonałym rozwiązaniem są naturalne kosmetyki. Jednak one są drogie. Co zatem możesz zrobić? Możesz wykorzystać składniki, które masz w swojej kuchni i zrobić swój własny kosmetyk! To co nadaje się do spożycia możesz wykorzystać śmiało do pielęgnacji ciała i włosów. Soda oczyszczona, ocet jabłkowy, ziołowe herbaty, żółtko jaja, olej rycynowy, olejek z geranium to tylko niektóre produkt, które z powodzeniem sprawdzają się do pielęgnacji włosów, które chronią cię przed niepłodnością a jednocześnie wspomagają płodność.

Oto przepis na odżywkę do włosów

1 szklanka przegotowanej ciepłej wody

2 łyżki octu jabłkowego

10 kropli naturalnego olejku z geranium

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly