Return to site

Sport szkodzi czy pomaga w zajściu w ciążę

Sport kojarzy się ze sprawnością, zdrowiem, witalnością. Czy rzeczywiście tak jest. Przeczytaj!

Ćwiczysz, biegasz, pływasz, bo uważasz, że pomoże ci to w zajściu w ciążę. Rzeczywistość może okazać sie zupełnie inna. Sport jest cudowny, gdy stosujesz go z umiarem. Pamiętaj, że i tu panuje zasada: "co za dużo, to nie zdrowo". Kiedy zatem sport sprzyja płodności?

Przeprowadzono wiele badań, których celem było sprawdzenie korelacji wysiłku fizycznego do płodności. Jak się okazuje nawet przebiegnięcie kilkunastu kilometrów tygodniowo może wpłynąć na zmniejszenie poziomu estrogenu i w konsekwencji zmniejszyć płodność.

Siłowe ćwiczenia są szczególnie niekorzystne dla kobiet. Często wywołują zaburzenia w organizmie kobiecym, prowadzą do nieregularnych miesiączek lub do ich zaniku, do trudności z zajściem w ciążę, do poronień. Konsekwencje nadmiernych ćwiczeń mogą pojawiasz się od razu, ale mogą też ujawnić się po wielu latach.

Masz trudności z zajściem w ciążę, zastanów się, być może nadmiernie obciążasz lub obciążałaś swój organizm a teraz zbierasz tego żniwo. Płaski brzuch i umięśniona sylwetka wygląda pięknie, jeśli są nieprzetrenowane. Kobieta jest delikatna i z delikatnością powinna podchodzić do siebie. Napięty, przetrenowany brzuch traci elastyczność. W ten sposób blokuje powiększającą się w raz z rozwojem płodu macicę. Przetrenowanie zaburza system hormonalny. Jeśli dodatkowo stosujesz drakońskie diety 1000 kalorii organizm nie jest w stanie wytworzyć energii potrzebnej do jajeczkowania. Jajniki są mało ukrwione. W tej sytuacji organizm w pierwszej kolejności odżywia organy, które utrzymują ci przy życiu. Jajeczkowanie nie jest dla niego priorytetem.

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly