Return to site

Śluz - zobacz, co mówi o płodności

Abyś mogła zajść w ciąże konieczny jest śluz. Gdy nie ma śluzu odpowiedniej jakości, nie zajdziesz w ciąże. Zobacz, jaki to śluz.

Okres płodności charakteryzuje się obecnością śluzu szyjkowego wydzielanego przez gruczoły w kryptach szyjki macicy pod wpływem estrogenów. A estrogeny są hormonami wytwarzanymi przez dojrzewający w jajniku pęcherzyk, który to zawiera komórkę jajową. Abyś mogła zajść w ciążę musi być śluz. Do zapłodnienia niezbędny jest śluz szyjkowy. Zatem obserwuj się dokładnie, notuj swoje obserwacje. W ten sposób poznasz siebie i będziesz miała podgląd własnej sytuacji.

Możesz mieć odczucie mokrości, śliskości. Takie odczucie w przedsionku pochwy świadczy o obecności bardziej wodnistego śluzu szyjkowego, śluzu dobrej jakości. Możesz mieć odczucie wilgotności. Takie odczucie świadczy o niewielkiej ilości śluzu szyjowego, gorszej jakości. Ale uwaga! Przejściowe, chwilowe odczucie wilgotności może być przejawem podniecenia seksualnego i nie ma to nic wspólnego z dniami płodnymi i obecnością śluzu szyjkowego. I jeszcze jedno niektóre kobiety odczuwają wilgotność przez większą cześć cyklu, bo taką mają urodę.

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly