Return to site

OTO sposoby na wyznaczenie dni płodnych

Naturalna metoda rozpoznawania płodności z pewnością przyda się wszystkim kobietom. Tym, które starają się o ciąże, tym, które planują poczęcie dziecka w przyszłości i tym, które chcą uchronić się przed ciążą stosując ją jako naturalną antykoncepcję. Metoda ta polega na poznaniu siebie. Na odbieraniu sygnałów jakie wysyła ciało. Poznaj co mówi ciało.

Natura tak cię stworzyła, by dać ci wszystko czego potrzebujesz do życia w zdrowiu, szczęściu i pomyślności. Byś cieszyła się płodnością, zaszła w ciąże i doczekała się cudownego potomstwa w liczbie jakiej pragniesz. Twoje ciało jest mądrością. W każdym cyklu miesiączkowym daje sygnały, informujące cię o fazie w jakiej się znajduje. Tymi sygnałami są: zmiany w wysokości temperatury ciała, śluz lub jego brak i zmiany szyjki macicy oraz dotkliwość piersi, ból owulacyjny, plamienie okołoowulacyjne, zmiany skórne, miesiączka.

Pod wpływem hormonów jajnikowych temperatura ciała, śluz i szyjka macicy podlega zmianom w cyklu miesiączkowym. Są to główne objawy płodności. Aby sprawdzić w jakiej fazie obecnie jesteś wystarczy tylko samoobserwacja. Wystarczy tylko codzienny pomiar temperatury, co zajmuje ok. 10 sekund. Obserwacja śluzu, który czujesz w sobie, bo jest ci albo ślisko, wilgotno, sucho albo widzisz go na papierze toaletowym podczas wizyty w toalecie oraz poprzez samobadanie szyjki macicy, które możesz wykonać podczas codziennej kąpieli. Wystarczy tylko dotyk palcem szyjki macicy. W ten sposób oceniasz sama zmiany w jej położeniu. Oceniasz jej konsystencję, rozwartość, kąt uniesienia. Może na początku nie będzie łatwo tak jak z każdym nowym nawykiem ale zapewniam, że dzięki samoobserwacji własnego ciała dużo możesz dowiedzieć się o sobie. Co w dłuższej perspektywie przyniesie słodkie owoce. Możesz zaplanować ciąże w dogodnym dla siebie terminie. Możesz uchronisz się przed niedomaganiem ciała, spowodowanym zażywaniem hormonów, tabletek itp. Możesz mieć ochotę na seks i cieszyć się seksem, bo nic sztucznego nie blokuje doznań i rokoszy.

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly