Return to site

Oddech a stres. 3 sposoby na spokojniejsze życie

O roli oddechu i jego wpływie na życie zapewne wiesz. Życie w ciągłym pośpiechu, stresie spina ciało, powoduje w nim blokady, choroby, utrudnia zajście w ciąże a dziecko poczęte w stresie jest słabe dlatego powinnaś zastanowić się, jak zadbać o swój organizm, jak mu pomóc. Śpieszę z pomocą i pokazuję kilka sposobów, które skutecznie pomagają osiągnąć spokój.

Oddychanie jest naturalna potrzebą człowieka. Oddychasz bez zastanawiania się jak. Po prostu robisz to w sposób naturalny. Jednak z upływem lat, kiedy narasta zmartwień, stresu, lęku, oddech przestaje być płynny. Pomiędzy jednym a drugim wdechem powstaje zatrzymywanie oddechu, chwilowy bezdech. Dlatego powinnaś zadbać o przywrócenie pierwotnego oddechu. Przedstawiam 3 sposoby, dzięki którym szybko odzyskasz energię życia i spokój ducha.

1. Oddech lewą dziurką nosa. Usiądź z prostym kręgosłupem. Zamknij oczy. Podnieś oczy lekko do góry. Skup się na czole na punkcie, w którym zbiegają się brwi. Lewą dłoń ułóż wnętrzem do góry, czubek kciuka połącz z czubkiem palca wskazującego. Lewe przedramię połóż na lewym kolanie. Unieś przed twarz prawą dłoń skierowana płasko wnętrzem w lewą stronę. Palce dłoni złącz i wyprostuj do góry. Bokiem kciuka przyciśnij lekko prawą dziurkę nosa, by ją delikatnie zamknąć. Rozpocznij długi, pełny, głęboki oddech lewą dziurką. Wdychaj i wydychaj tylko przez lewą dziurkę. Wykonuj wdech przez 3 minuty. Po czym weź wdech, wstrzymaj na 10-30 sekund, zrób wydech. Rozluźnij się.

Pamiętaj, że lewa wycisza, prawą - podnosi energię. Gdy czujesz spadek energii, oddychaj prawą dziurką. Gdy czujesz podenerwowanie, gdy udajesz się na spoczynek - oddychaj lewą dziurką.

2. Oddech jednominutowy polegający na wykonaniu

  • 20 sekundowego wdechu
  • 20 sekundowego zatrzymania
  • 20 sekundowego wydechu

W tym czasie pracuje cały mózg, następuje zoptymalizowanie współpracy pomiędzy obiema półkulami mózgu. Wyciszasz się, ustępują lęki i obawy, zamartwiania. Otwierasz się na odczuwanie siebie w ciele i w duchu. Rozwija się intuicja.

3. Naprzemienne oddychanie nosem

To prosta i mocna technika, która równoważy działanie prawej i lewej półkuli mózgu, tworzy głębokie uczucie dobrostanu i harmonii na poziomie fizycznym, emocjonalnym i mentalnym. Pomocna przy objawach wywołanych stresem w tym bólu głowy / migreny.

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly