Return to site

Niedożywienie powodem niepłodności. Sprawdź jak to możliwe w obecnych czasach!

Chcesz zajść w ciążę, więc zwracasz uwagę na to co jesz. Ale uwaga! Wbrew popularnej opinii, nie składasz się z tego co zjesz lecz z tego co twój organizm wchłonie. Spora cześć pożywienia wydalana jest wraz ze stolcem. Tak więc właściwe odżywianie nie gwarantuje tego, że organizm pozyska z niego potrzebne substancje odżywcze i nie gwarantuje tego, że do krwiobiegu nie przedostaną się trujące substancje. Dowiedz się co możesz zrobić, by pozyskać dla siebie z pożywienia jak najwięcej.

Sprawny przewód pokarmowy, trawi zjedzony posiłek i rozkłada go na proste substancje chemiczne przy użyciu soków i enzymów trawiennych. Tylko taka postać składników pokarmowych po wchłonięciu może być przez organizm przyswojona i wykorzystana.

Gdy jesz a organizm jest niedożywiony i osłabiony mówi się o głodzie utajonym. To zjawisko jest coraz częstszym problemem ówczesnych czasów. Ludzie odchodzą od tradycji, zmieniają styl życia pogrążając swoje ciała coraz bardziej. Gro ucieka w wygodę, gro podąża za nowymi trendami i coraz to wymyślniejszymi dietami. Uciekają od gotowanego energetycznego pożywienia na rzecz gotowego i przetworzonego pożywienia. W imię czego - wygody! Obecna moda na coraz to wymyślniejsze posiłki zbiera swoje żniwo. Wystarczy tylko spojrzeć na społeczeństwo. Na pękające w szwach szpitale. Na coraz to więcej osób z trudnością z zajściem w ciążę. Wróć do źródła. Zaopiekuj się sobą. Odbuduj to co odbudować jeszcze można. Zdrowie wymaga zaangażowania. Zrezygnuj z przetworzonego, przerobionego pożywienia. Z tej mieszanki cukru, tłuszczu, soli i dodatków chemicznych. Obudź się, póki jeszcze czas. Organizm potrzebuje wartościowego pożywienia. Potrzebuje składników odżywczych, energii do prawidłowego funkcjonowania.

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly