Return to site

Metoda kwantowa NA DZIDZIUSIA to mądry czy szalony sposób na dziecko

O tym, jak dużą rolę w twoim życiu odgrywa możliwość poczęcia dziecka, wiesz tylko TY i Twój partner. Niepłodność coraz powszechniej uznawana jest za wyzwanie naszych czasów. I stanowi jeden z najważniejszych wyznaczników zdrowia i kondycji starających się o ciąże małżeństw. Czy metoda kwantowa NA DZIDZIUSI może stanowić rozwiązanie trudności z zajściem w ciążę? Przeczytaj.

Metoda kwantowa NA DZIDZIUSIA to mądry czy szalony sposób na dziecko. Oceń sama! Przeczytaj co o tym mówi baja filozoficzna.

Mądry czy szalony? Rozum - prawda - Szaleństwo

Miastem Wirami rządził pewien król, potężny i mądry. Lękano się go z powodu jego potęgi i kochano zarazem z powodu jego mądrości.

W sercu Wirami stała studnia a jej świeża i krystalicznie czysta woda zasilała całe miasto.

Pewnej nocy, gdy wszyscy byli pogrążeni w śnie, do miasta wdarła się czarownica i zatruła studnię. Wlała do niej siedem kropli magicznego napoju, wypowiadając zaklęcie: "Wszyscy, którzy skosztują tej wody, staną się szaleńcami".

Już nazajutrz mieszkańcy miasta, z wyjątkiem króla i jego szambelana , napili się wody ze studni.... i stracili rozum, jak przepowiedziała czarownica.

Miasto stało się teatrem najdziwniejszych zachowań a królowi nie udało się uspokoić jego mieszkańców. Tym bardziej, że od tej pory zaczęto szemrać: "Nasz król nie zachowuje się tak, jak my wszyscy. On oszalał. Nie chcemy, żeby rządził nami jakiś obłąkaniec. Musimy pozbawić go tronu".

A wtedy król, jeszcze tego wieczora, kazał napełnić złoty kubek wodą ze studni. Napił się z niego, potem podał szambelanowi, który zrobił to samo.

Uradowali się mieszkańcy miasta, przygotowali wielką ucztę i zaczęli świętować, bo król i jego szambelan odzyskali - jak mówiono - rozum.

Bajka arabska, przytoczona przez Khalila Gibrana (1883-1931)

W pracowni filozofa

Nie możemy żyć na zewnątrz społeczeństwa. Jeżeli ono oszalało, my również musimy stać się szaleńcami, mówi nam ta bajka. Czy jednak naprawdę nie ma innego sposobu przeciwstawienia się takiemu szaleństwu? Czy chęć zmieniania świata jest tylko marzeniem, utopią?

Źródło: Bajki filozoficzne

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly