Return to site

Kwas foliowy - nie unikaj go jeśli chcesz zajść w ciążę

Twój jadłospis zanim zajdziesz w ciążę ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego rozwoju przyszłego dziecka i jego całego życia. Regularne spożywanie wartościowych produktów w tym zawierających kawas foliowy zapewnia zdrowie! Mimo, że to oczywiste, to jednak wiele kobietom albo o tym nie wie albo ignoruje te informacje. Jak to zmienić? Jak zmotywować się do codziennego, nawet niewielkiego spożywania naturalnego źródła kwasu foliowego? Sprawdź, dlaczego warto spożywać kwas foliowy i gdzie znajdziesz jego naturalne źródło!

Kwas foliowy jest nam niezbędny od poczęcia do później starości. Jednak jego szczególne znaczenie przypada na okres ciąży, szczególnie tuż przed i po zapłodnieniu. A to ze względu na kształtowanie się cewy nerwowej. Kwas foliowy bierze udział w procesie tworzenia kodu DNA, wpływa na wzrost i pracę wszystkich komórek ciała. Zatem zanim zajdziesz w ciąże spożywaj świeże produkty zawierające naturalny kwas foliowy.

Gdzie go znajdziesz?

W roślinach. Głównie w zielonych częściach i kiełkach. To one są skarbnicą zdrowia. Rośliny w nasionach gromadzą wszystko to , co konieczne do przeżycia. Zawierają: białka, witaminy, mikroelementy. Jednak nasiona nie są w pełni przyswajane i w pełni strawione. Zatem abyś mogła skorzystać z ich pełnego dobrodziejstwa koniecznie trzeba je ożywić. Jak to zrobić? Namocz je w wodzie aby rozpocząć proces wzrostu. W kiełkach tkwi cała magia. Tylko w ten sposób możesz w pełni wykorzystać całe dobrodziejstwo nasiona. Podczas kiełkowania wyzwala się energia życia. Uaktywniają się enzymy, które rozkładają cząstki białek i węglowodanów na substancje proste, rozpuszczalne w wodzie. Rozpoczyna się proces budowy i wzrostu młodej rośliny. Szczególnie ważne jest spożywanie ich wiosną zgodnie z porządkiem natury. Jednak spożywanie ich w innej porze roku też jest dobrodziejstwem. Z jednym tylko ale. Kiełki wychładzają organizm. W zimnej porze roku wychładzanie nie jest dobrym rozwiązaniem. Zatem spożywaj je w umiarkowanych ilościach, najlepiej sporządzone samodzielnie. W kierunku kwasu foliowego na szczególną uwagę zasługuje soczewica. Więcej na ten temat w następnym artykule.

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly