Return to site

Jelita wrotami do zdrowego poczęcia. Przeczytaj!

Próbujesz zajść w ciążę a twoje próby kończą się porażką. Zastanów się dlaczego? Może przed zajściem w ciąże coś masz jeszcze zrobić, by zaoszczędzić sobie i dziecku niepotrzebnych problemów.

Porażka może być kotwicą u nogi albo dobrodziejstwem. Jak zwykle punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Jak mówią wielcy ludzie dziesięć porażek jest znacznie więcej wartych niż jeden sukces. Czujesz siłę, moc, sprawczość, wielką naukę z nich płynącą.

Porażka w zajściu w ciąże może ochrania ciebie, dziecko. Może w ten sposób organizm zwraca uwagę na zdrowie, na jelita.

80% polskiego społeczeństwa zmaga się ze stanami zapalnymi jelit i zaparciami. Jelito grube powiązane jest z narządami wewnętrznymi całego ciała. Wszystkie zmiany powstałe w ciele są odzwierciedleniem problemów jelitowych.

Czy wiesz, że jelito cienkie ma powierzchnię ok. 300m2, jego powierzchnia zbliżona jest do kortu tenisowego. Dla porównania: powierzchnia skóry ma ok. 2 m2, płuc 80m2. Śluzówka jelit ma około 4000 kosmków, na których położone są mikrokosmki, których jest około 100 milionów na 1 mm2. Mikrokosmki jelitowe pełnią funkcje bariery. Zapobiegają lub obniżają przedostawaniu się toksyn i alergenów do organizmu.

Zdrowe jelito wspomaga system immunologiczny i chroni przed przed gromadzeniem się wody w organizmie, nadwagą, cellulitem, wilczym apetytem, apetytem na słodycze, złym samopoczuciem, niedożywieniem, depresją, opuchnięciem, samozatruciem i zaburzeniami hormonalnymi. Z tego płynie wniosek. Brak ciąży może być wynikiem wyzwań z jelitami. A jeśli tak to organizm w pierwszej kolejności pochłonięty jest procesami samo naprawczymi. Zatem wyzwania z jelitami mogą być bezpośrednią przyczyną braku ciąży.

Zdrowie zaczyna się w jelitach.

I choćbyś najcudowniej na świecie się odżywiała, najlepszym pożywieniem, to wiedz, że jest ono zdrowe tylko wtedy gdy jelita potrafią dobrze wchłonąć zawarte w nim substancje odżywcze. Niedomagające jelita nie są w stanie prawidłowo spełniać swojej roli, choćby nawet spożywana żywność była najzdrowsza. Podobnie jak roślina nie będzie się prawidłowo rozwijać nawet na najlepszej glebie, jeśli chorują jej korzenie. Zażywanie leków (antybiotyki, sterydy, hormony i inne) jeszcze bardziej osłabiają naturalne procesy odpornościowe organizmu. Nawet najpiękniejsze drzewo runie przy większym wietrze jeśli jego korzenie są słabe. Na szczęście jest na to rada - możesz wrócić do fundamentów i naprawić tę podmurówkę, która kiedyś została stworzona na zasadzie "jakoś to będzie". Zbuduj zdrowe podstawy funkcjonowania organizmu. Zbuduj zdrowe podstawy do zajścia w ciążę. Takie, dzięki którym osiągniesz cel, zajdziesz w zdrową ciążę.

A.P. Chaczatrjan, powiedział: "Człowiek podobny jest do drzewa, tylko jego korzenie znajdują się wewnątrz organizmu, w jelitach. Od tego, jakie "nawozy" się tu dostają, jak my "o nie" dbamy, zależy, czy będzie kwitnące, czy chore, czy uschnięte liście będzie miał cały organizm, całe drzewo. Żadnemu sadownikowi nie przyjdzie do głowy reanimować usychające liście - najpierw troszczy się o korzenie, użyźniając glebę. Lekarze zaś częstokroć leczą i starają się naprawić "liście" a nie "korzeniową" przyczynę zachorowania.", przyczynę niepłodności.

Ciekawostka! Odnowa nabłonka jelitowego trwa od 4 do 14 dni.

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly