Return to site

Jak ustrzec się przed niedrożnością jajowodów?

Niedrożność jajowodów jest jedną z przyczyn niepłodności. Jego podstawą jest stan zapalny, który często przebiega bezobjawowo albo z małym często bagatelizowanym objawem. Zobacz, co możesz zrobić, aby ustrzec się przed niedrożnością jajowodów!

Kobieta o niedrożności jajowodów dowiaduje się najczęściej, gdy stara się bezskutecznie zajść w ciążę. Wtedy zgłasza się do lekarza i wtedy dostaje informację o wyzwaniu, przed jakim stoi. To ma miejsce nie w trakcie trwania stanu zapalnego, ale, po kiedy to często wystąpiły już trudne do zlikwidowania skutki. Najczęściej sprawcą stanów zapalnych są zakażenia związane z Chlamydia trachomatis, Mycoplasma hominis, Ureaplasma urealyticus. Wtedy często już jest dużo za późno, aby szybko się z problemem uporać. Szczególnie niebezpieczne jest zakażenie Chlamydia trachomatis wraz z towarzyszącym mu nieleczonym stanem zapalnym szyjki macicy. Taka sytuacja może doprowadzić do powstania zespołu zapalenia miednicy mniejszej a w jego następstwie do niedrożności jajowodów.

Wczesne rozpoczęcie współżycia seksualnego kobiety, słaby system immunologiczny, częsta zmiana partnerów prowadzą do osłabienia bariery ochronnej w obrębie narządów płciowych. A stąd już krótka droga do powstania zakażenia. Do niedrożności jajowodów prowadzi też endometrioza. Zmiana stylu życia na ekologiczny, codzienne przyjmowanie odpowiednio dopasowanych do ciebie ziół mogą doprowadzić do zażegnania problemów natury kobiecej. O sukcesie jednak decyduje twoja determinacja do działanie w kierunku osiągnięcia celu.

Źródło: Niepłodność, PZWL, Warszawa 1997, Pisarski, Szamatowicz

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly