Return to site

Jak przetrwać święta, gdy zmagasz się z niepłodnością?

Święta tuż, tuż. Twoim wyzwaniem jest trudność w zajściu w ciążę. Nie jest ci łatwo. Szczególnie w święta. Wiesz, że rodzina będzie dopytywać o dziecko. Co zrobić, w którym kierunku podążać by je bezpiecznie przetrwać? Przeczytaj!

Kolejny rok mija, kolejne święta z rodziną, ale bez własnego dziecka. Znasz już scenariusz tego spotkania przy świątecznym stole. Wiesz, jakie pytania padną od rodziców i ciotek. Przygotuj się na ciekawość rodziny, łatwiej je przeżyjesz!

Święta i mierzenie się z pytaniami zatroskanych rodziców, "kiedy w końcu zajdziecie w ciąże, kiedy doczekamy się wnuka". Otrzymujesz masę "dobrych rad", co do poczęcia dziecka, co zrobić by zajść w ciążę, jak sobie radzić by zajść w ciążę.

Wg przeprowadzonej analizy, w jaki sposób pary radzą sobie z rodzinną presją ok. 40% par obraca sytuację, w jakiej się znalazła i trudne, niezręczne pytania w żart, ok. 30 % ignoruje zadawane pytania i komentarze, ok 20% tłumaczy się, a ok. 15% odcina się od tematu, 5%. wybiera kłamstwo. Jak się okazuje najgorszym pomysłem jest kłamstwo. Dlaczego? Bo może wywołać szereg dodatkowych pytań. I z każdym pytaniem może być tylko gorzej. Zastanów się, które rozwiązanie jest dla ciebie dobre. Z którym będziesz czuła się bezpiecznie.

A może znajdziesz inne rozwiązanie. I te święta tym razem spędzicie tylko we dwoje. Pozostaniecie w domu, może zorganizujecie sobie wyjazd w góry, nad morze. Może zamiast niezręczności wybierzecie romantyczne chwile tylko we dwoje.

MASZ PYTANIE, COŚ CIĘ TRAPI? ŚMIAŁO, DZWOŃ!

IM SZYBCIEJ TO ZROBISZ, TYM SZYBCIEJ BĘDZIE CI LEPIEJ

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly