Return to site

Gdy masz osłabioną ochotę na SEKS? Sprawdź co może zrobić!

Ochota na seks jest barometrem odzwierciedlającym to, jak wygląda twoje życie w innych dziedzinach. Przemęczenie, znudzenie, przepracowanie, słaba akceptacja siebie i własnego ciała, zaburzone relacje pomiędzy partnerami, choroby i zażywane leki w tym hormony, zaburzenia hormonalne, menopauza, depresja, karmienie piersią dziecka są podstawowymi przyczynami obniżenia libido.

Gdy jesteś szczęśliwa , odprężona, wypoczęta, zdrowa, gdy jesteś we wspierającym, budującym cię związku, gdy kochasz siebie, ochota na seks pojawia się w naturalny sposób. To fizjologia. Natura tak chciała i tak cię skonstruowała. Jeśli doświadczasz trudności choć w jednej sferze, twoje życie seksualne zaczyna niedomagać. Rzeczą oczywistą jest, że gdy zmagasz się z chronicznymi bólami i infekcją pochwy twoja ochota na seks spada. Przyjrzyj się uważnie swojemu życiu, przeanalizuj je. Sprawdź co może mieć wpływ na twoje libido. Zbyt napięty rozkład dnia? Praca, której nie lubisz? Przepracowanie, zmęczenie, wyzwania zdrowotne? A może stres? Gdzie tkwi przyczyna twojego zniechęcenia do seksu? Może relacje i komunikacja z partnerem, z samą sobą. Akceptujesz swoje ciało?

Jak widzisz wiele czynników może mieć wpływ na ochotę na seks. Wiele doświadczeń może studzić jego pragnienie. Monotonne, przytłaczające życie to jedne z nich. Ale możesz doświadczyć rozkoszy, możesz poczuć swoją kobiecość. Każda kobieta może jej poczuć bez względu na bariery fizyczne i psychiczne. Bo w każde kobiece ciało wpisana jest pasja i namiętność. Wystarczy ją tylko rozbudzić.

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly