Rodzisz się z pewnym zasobem życiowej energii. Masz do dyspozycji określoną sumę witalności wartą milion dolarów. Ten milion wydatkujesz w przeciągu całego swojego życia. Jeśli gospodarujesz nim rozsądnie możesz dożyć zdrowo grubo powyżej osiemdziesiątki. Gdy jesteś młody prowadzisz rozrzutny tryb życia, bo wydaje ci się , że masz nieograniczone zasoby. Prawda natomiast jest inna. Żyjąc rozrzutnie, wyczerpujesz się.

W obecnych czasach konsumenckich obserwuje się trend nadmiernego wydatkowania. Tzn. więcej się wydaje niż zarabia. Zadłużasz się i żyjesz w nadziei, że któregoś dnia więcej zarobisz i spłacisz dług. Gdy ci to nie wychodzi stajesz się bankrutem lub zaciskasz pasa i przez długie lata prowadzisz życie pełne wyrzeczeń. Ten model doskonale wpisuje się w inny aspekt życia. Ten nawyk obejmuje energię życiową, tylko że kartą za brak gospodarności staje się utrata sprawności seksualnej, brak chęci do życia , choroby i śmierć.

Wyobraź, sobie że w ciągu jednego dnia zarabiasz dodatkowo 100 jednostek siły życiowej. Bierzesz ją z jedzenia, oddychania, odpoczynku. Wyobraź sobie, że jesz to co masz pod ręką, byle jak i byle gdzie, bez zachowania higieny jedzenia i picia, bez dostarczania energetycznego pożywienia, obżerasz sie, palisz papierosy, pijesz alkohol, jesteś przepracowany, zmęczony, sfrustrowany, pełen obaw i lęków, nadużywasz leków, masz słabej kondycji organizm, nadużywasz narkotyków i często doprowadzasz do utraty życiodajnego płynu nasiennego. Żyjąc w ten sposób tracisz dziennie 125 jednostek siły życiowej. Aby uzupełnić brakujące 25 jednostek musisz zapożyczyć się i czerpać żywotność z mózgu i innych narządów ciała. Ograbiasz się! Zabierasz sobie więcej życiowej energii niż dostarczasz. Twój milion się zmniejsza, twoja rezerwa stopniowo słabnie. Doprowadzasz się do osłabienia fizycznego i umysłowego. Doprowadzasz do przedwczesnego starzenia się organizmu. To dlatego obecny czterdziestolatek ma organizm jak sześćdziesięciolatek a dwudziestolatek jak trzydziestopięciolatek. Chcesz zachować lub odbudować życiodajną energię - zmień nawyki, uporządkuj życie, naucz się właściwie gospodarować swoim organizmem.

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly