Return to site

Cukier zabija płodność

Cukier prowadzi do stanów zapalnych w organizmie i jest przyczyną wielu wyzwań zdrowotnych. Przyjął się pogląd, że cukier powoduje otyłość, wyzwania ze strony układu krążenia, cukrzycę ale zapomina, że cukier prowadzi do zaburzeń hormonalnych.

Gdy spożywasz produkty o wysokim indeksie glikemicznym (tzn. takich, po których szybko podnosi się poziom glukozy i ich spożycie jest ciągle na zbyt wysokim) prowadzisz tym samym do zakłóceń regulacji poziomu glukozy we krwi, za którą odpowiedzialna jest insulina.

Na stężenie glukozy i insuliny we krwi wpływają węglowodany. Gdy spożywasz cukier, jego pochodne lub produkty zawierające substancje słodzące, poziom glukozy gwałtownie wzrasta. Następuje wyrzut insuliny. Uruchamia się natychmiast system obronny. Organizm wyrównuje poziom cukru. Gdy w codziennym życiu spożywasz zbyt dużo "cukru", insulina utrzymuje się cały czas na wysokim poziomie. Co to oznacza w praktyce. Tkanki przestają prawidłowo reagować na hormon - insulinę. Co prowadzi do zaburzeń równowagi hormonalnej. Taka sytuacja prowadzić może do gromadzenia się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej i do błędnego interpretowania oznak organizmu. Możesz odczuwać zmożoną potrzebę jedzenia. Więc jesz ale twój apetyt nie maleje, więc jesz jeszcze więcej. Kilogramów przybywa. A ty nie potrafisz zahamować tego procesu. Stajesz się otyłą osobą. Otyłość prowadzi do zaburzeń ze strony leptyny - związku odpowiedzialnego za odczuwanie sytości. Zmiany te wpływają na funkcjonowanie jajników i prowadzą do zaburzeń menstruacyjnych. Ale uwaga to nie koniec. Otyłość powoduje produkcję zwiększonej ilości estrogenów, co źle wpływa na wzrost pęcherzyków jajnikowych.

Zjawisku temu przyjrzeli się naukowy. Przeprowadzili badania i ujawnili, stabilny poziom cukru we krwi i prawidłowa masa ciała wpływa na płodność.

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly