Return to site

Co zrobić gdy CYKLE są bezowulacyjne - Domowy sposób na płodność

Czujesz suchość, czujesz brak śluzu, to nie dobrze, bo to dzięki niemu możesz zajść w ciążę! Poznaj domowy sposób do walki z niepłodnością. W prosty sposób możesz ją zwalczyć dzięki naturalnym sposobom. Dowiedz się, jak sobie z tym poradzić i zajść w ciążę!

Czym jest śluz?

Szyjka macicy w zależności od poziomu wydzielanych estrogenów i progesteronu produkuje w czasie cyklu miesiączkowego wydzielinę zwaną śluzem szyjkowym. W zależności od tego w jakiej jesteś fazie wytwarzany jest odpowiedni rodzaj śluzu, który produkowany jest różnej jakości i w różnych ilościach. Jest on hydrożelem, który zawiera ok. 90 % wody. Podczas stymulacji estrogenowej zawartość wody podnosi się do 96-98%. Śluz zawiera aminokwasy, elektrolity, cukry proste, peptydy, rozpuszczalne białka, enzymy i lipidy. Frakcję żelową lepką, nierozpuszczalną tworzy mucyna.

Po miesiączce, gdy jest niskie stężenie estrogenów śluz jest gęsty i lepki. Ten typ zamyka ujście do szyjki macicy. Gdy zwiększa się ilość estrogenów szyjka wydziela inny śluz. Te śluz z każdym dnie staje się coraz rzadszy, płynny, wodnisty, ciągnący, elastyczny, dający poczucie naoliwienia, mokrości, śliskości. Taki śluz staje się śluzem wysoce płodnym. Gdy brakuje tego śluzu nie dojdzie do zapłodnienia.

OTO domowy sposób przy cyklach bezowulacyjnych. O. Sroka zdradza sposób. Proponuje zioła poprawiającą pracę jajników. Oto mieszanka:

Składniki:

  • lebiodka – 50gr
  • koszyczek rumianku – 50gr
  • macierzanka – 50gr
  • pokrzywa – 50gr
  • dziurawiec – 50gr
  • rdest ptasi – 50gr
  • ruta – 20gr
  • nagietek – 20gr
  • nostrzyk – 20gr

Wszystkie zioła wsyp do miski, wymieszaj i przesyp do szczelnie zamkniętego pojemnika, torebki. Łyżeczkę od herbaty ziół zalej wrzątkiem i parz pod przykryciem. Procedurę tą wykonaj na pól godziny przed snem, tak byś mogła ją wypić przed udaniem się na nocny wypoczynek. Pij napar przez trzy tygodnie i zrób przerwę. Pamiętaj jednak o jednym, zioła są tylko uzupełnieniem w walce z niepłodnością.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowana o nowych artykułach "dzieci z natury".

lub

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly