Return to site

Co warto wiedzieć o spermie - poznaj 5 faktów

Trudności z zajściem w ciążę to coraz częstsza przypadłość leżąca po stronie mężczyzny. Jej przyczyn może być wiele. Jedną z nich jest słabej jakości sperma. Zatem zadbaj o męża. Sprawdź jak.

Warto zatroszczyć się o nasienie, by zwiększyć ruchliwość i jakość plemników. Dzięki temu skutecznie może dojść do zapłodnienia. Niezbędna jest zatem profilaktyka. Najlepiej zadbaj o dobrą kondycję organizmu poprzez prowadzenie właściwego stylu życia. Liczne badania podkreślają, jak ważny jest ten aspekt życia aby utrzymać płodność. Odżywiaj się więc wartościowym pożywieniem, utrzymuj w normie wagę, utrzymuj właściwą higienę ciała i pamiętaj o aktywności fizycznej.

1. Odżywianie

Dla jakości nasienie odżywianie jest kluczowym aspektem. Znaczącą rolę w prawidłowym formowaniu się plemników odgrywa witamina A. Doświadczenie na zwierzętach laboratoryjnych pokazały , że brak witaminy A powoduje znaczne zmniejszenie liczby plemników a nawet całkowity ich zanik. Dobrym jej źródłem jest kozieradka.

Kwasy tłuszczowe omega -3, głównie DHA wpływa również na formowanie się i ruchliwość plemników. Znajdziesz je w rybach, algach i jajkach. Jedz pomidory i przetwory z nich. Zawierają one likopen, który poprawia ruchliwość plemników i strukturę spermy.

2. Pole elektromagnetyczne

Jak pokazują opublikowane wyniki badań w 2012 roku, pole elektromagnetyczne wpływa na pogorszenie jakość nasienia. Zatem aby ograniczyć szkodliwość i bezpośrednie działanie na męskość dopilnuj, by twój mężczyzna trzymał laptopa poza kolanami a komórkę w innym miejscu niż w kieszeń spodni.

3. Temperatura

Męskość natura umieściła na zewnątrz nie bez powodu. Temperatura jąder musi być chłodniejsza, niż temperatura reszty ciała. Są one dla plemników niczym chłodnią. Dlatego też zakończ chodzenie na saunę, kąpiele w gorącej wodzie, noszenie obcisłej odzieży. Przegrzanie jąder prowadzi do niepłodności.

4. Zadbaj o regularny wytrysk mężczyzny

Regularny wytrysk wpływa na zdrowie spermy. Plemniki, które dłuższy czas pozostają w gonadach, wystawione są na działanie reaktywnych form tlenu, leukocytów i innych szkodliwych dla nich czynników. Zaleganie spermy prowadzi do problemów zdrowotnych.

5. Długość życia

Jak pokazują badania przeprowadzane w 1984 roku, plemniki żyją w ciele kobiety od 30 minut do 5 dni, u rekordzistki 7 dni.

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly