Return to site

 

Co neuronauka ma wspólnego z płodnością, świadomym rodzicielstwem i jakością życia?

Odpowiedź na to i inne pytanie otrzymasz podczas dzisiejszego nagrania. Czytaj poniżej.

Co neuronauka ma wspólnego z płodnością, świadomym rodzicielstwem i jakością życia?

Odpowiedź na to pytanie otrzymasz podczas dzisiejszego nagrania, które poprowadzi Dorota Dusik ze Szkoły Płodności dzieci z natury z Ewą Borgosz, która szkoli dorosłych i nauczycieli w zakresie nauczania opartego o neuronaukę. A jak wiadomo pierwszymi i najważniejszymi nauczycielem dla dziecka jest matka i ojciec.

Zatem, jak czołowe badania naukowe potwierdzają to, co matki i oświeceni ojcowie zawsze wiedzieli - że rodzice naprawdę się liczą.

Zacytuję tu dr Thomasa Verny'ego, pioniera na polu psychiatrii prenetalnej i okołoporodowej: "Odkrycia publikowane w recenzowanej literaturze na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci ustanawiają ponad wszelką wątpliwośc, że rodzice mają ogromny wpływ na cechy umysłowe i fizyczne dzieci, które wychowują". (Verny i Kelly 1981). A wpływ ten rozpoczyna się, mówi, jak mówi Verny, nie po urodzeniu dzieci, lecz przed ich narodzinami.

Życie w łonie matki głęboko wpływa na zdrowie i zachowanie najpierw dzieci a potem dorosłych ludzi. "Jakość życia w łonie, naszym tymczasowym domu przed narodzinami, programuje naszą podatność na chorobę w późniejszym życiu," pisze dr Peter W. Nathanielsz w "Życie w łonie. Początek zdrowia i chorób".

Nathanielsz pisze: "Istnieją piętrzące się świadectwa, iż programowanie zdrowia na całe życie poprzez warunki życiowe w łonie jest ważne tak samo jak nasze geny, jeśli nie bardziej, w określeniu, jak będziemy funkcjonować mentalnie i fizycznie. Zapraszam do obejrzenia.

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly