Return to site

Ciążą biochemiczna - co to i jak z nią żyć?

Zrobiłaś test, wynik wskazuje jednoznacznie, jesteś w ciąży. Cieszysz się, czujesz się szczęśliwa. Jednak Twoja radość nie trwa długo. Po kilku dniach dostajesz krwawienie. Jak się okazuje, tak się kończy większość ciąż! Dowiedz się, jak z tym żyć i kiedy można rozpocząć dalsze starania o ciążę.

Ponad 50 % ciąż kończy się samoistnym poronieniem. Większość kobiet nawet o tym nie wiem! Tak działa natura. Broni się przed wydaniem na świat ułomnego dziecka. Poprzez poronienie może również oczyszczać się twoje ciało. Ciąża biochemiczna może być wynikiem wadliwej komórki jajowej, nieprawidłowych podziałów genetycznych, nieprawidłowego zagnieżdżenia. Jak twierdzą lekarze, taka ciąża nie miałaby racji bytu. Z takiej ciąży mogłoby się narodzić chore dziecko. W takiej sytuacji najlepsze, co możesz zrobić to zamiast doszukiwać się winy, zaakceptuj tę sytuację. Zaakceptuj to, że natura sama pozbyła się ciąży, by uchronić cię przed potencjalnymi późniejszymi jej konsekwencjami.

Co dalej? Kiedy rozpocząć starania o dziecko?

W takiej sytuacji starania o zajście w ciąże możesz rozpocząć już w następnym cyklu, ale możesz też wyciągnąć wnioski z ciąży biochemicznej, zaopiekować się sobą, wzmocnić i rozpocząć starania w kolejnych cyklach.

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly