Return to site

CHOLESTEROL, zaburz gospodarkę hormonalną, zmniejsza mózg. - Poznaj prawdy i kłamstwa!

 

Chcesz zajść w ciążę, więc idziesz do lekarza i robisz badania. Wyniki i interpretacje lekarskie wskazują - za dużo cholesterolu. Zastanawiasz się "co też, co dalej". My znamy odpowiedź, przeczytaj!

Cholesterol znajduje się w każdej komórce ciała. Ta miękka, woskowa, tłustawa substancja wytwarzana jest w wątrobie, wchłaniana z przewodu pokarmowego, skąd przedostaje się do krwi.

Cholesterol ma co najmniej dwie ważne funkcje:

- bierze udział w budowie błon komórkowych

- wspomaga produkcję kwasów żółciowych

Stanowi 2% masy ciała. 25% cholesterolu znajduje się w mózgu. Obniżenie jego poziomu może, zatem oznaczać zmniejszenie rozmiaru mózgu. Bez cholesterolu organizm nie byłby w stanie wytwarzać większości niezbędnych hormonów takich jak estrogeny, testosteron czy kortyzol. Witamina D jest syntetyzowana z udziałem prekursora cholesterolu. Jest ona absolutnie niezbędna dla zdrowia i odgrywa ważną rolę w zapobieganiu nowotworom. Cholesterol tzw. „zły LDL i dobry HDL jest konieczny dla prawidłowego funkcjonowania wszystkich komórek. Wszystkie szare komórki w mózgu składają się w 60 % z tłuszczu i cholesterolu. Spożywanie cholesterolu z jajek lub masła jest całkowicie bezpieczne. Zdrowy organizm ograniczy swoją własną produkcję a resztki wydali. Za ilość cholesterolu odpowiedzialna jest wątroba. Zatem jeśli proporcje tego złego do dobrego są zachwiane koniecznie zadbaj o nią.

Jaki cholesterol jest zatem szkodliwy? Postać oksydowana. Powstaje podczas przemysłowej produkcji sproszkowanego mleka, jajek, tłuszczu w sprayu. Unikniesz go gdy zrezygnujesz z kupowania gotowych produktów spożywczych, które kiedyś zawierały świeże mleko i jaja. Cholesterol w postaci oksydowanej znajdziesz w wypiekach, lodach, majonezie, makaronie, budyniu itp.

Przeczytaj też: Uwaga! Myśli wywołują niepłodność

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly